MOJE KONTAKTY


Bc. Michal Poliak

finančný poradca a finančný sprostredkovateľ

FIREMNÉ ÚDAJE:

  • FANTASTICKÝ SVET FINANCIÍ, s. r. o.
  • IČO
    52827305
  • Registrácia v NBS:
    250220

NAPÍŠTE MI SÚKROMNÚ SPRÁVU, OCHOTNE VÁM POMÔŽEM

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vašej požiadavky. Zásady spracovania osobných údajov

KANCELÁRIA ŽILINA

KANCELÁRIA BRATISLAVA

ČO SA NAJVIAC PÝTAJÚ KLIENTI A ĽUDIA,

S KTORÝMI SA STRETÁVAM?

Potrebujú vlastne ľudia finančných poradcov?

Pri vybavovaní finančných produktov sa môžete spoľahnúť sami na seba, ale musíte byť pripravený na rôzne komplikácie. Napríklad nemusíte vybaviť najlepšie podmienky, stratíte pritom kopec času a energie a dokonca existujú produkty, ktoré bez pomoci makléra ani nevybavíte. Preto je super mať makléra, ktorý je odborník v týchto oblastiach, pomôže vám získať najlepšie podmienky na trhu a dodá vám servis, revíziu zmluv, odvolania a právnu podporu. Finančný poradca je tu preto, aby ste na tieto veci nikdy neboli sami.

Podľa čoho spoznám, ktorý finančný poradca je odborník?

Finančného odborníka spoznáte jednoducho. Na prvom stretnutí vám nikdy nebude predávať alebo vám tlačiť produkty, pokiaľ si o to vyslovene nepožiadate. Miesto toho sa bude zaujímať o vás a o to, aké máte aktuálne finančné potreby. Na základe toho vám vypracuje analýzu a porovná pestrú škálu produktov na trhu preto, aby vám dodal to najlepšie, čo vám môže trh poskytnúť.

Budem mať produkty lacnejšie, keď ich budem vybavovať sám alebo cez makléra?

Finančné produkty získate lacnejšie bez pomoci finančného makléra len v prípade, že poznáte veľkú škálu finančných produktov, viete ako vyjednávať v bankách a prípadne poznáte tajné páky, vďaka ktorým viete získať lepšie podmienky. Ja sa môžem pochváliť, že finančný trh ovládam vynikajúco a taktiež aj tajné páky, ktoré pozná len veľmi málo ľudí. Naučil som sa to za 11 rokov pôsobenia priamo v bankovom biznise a na základe toho vám dokážem vybaviť tie najlepšie podmienky oproti situácii, kedy by ste sa mali trápiť sami. Takže áno, cez kvalitného poradcu viete získať produkty omnoho lacnejšie.

Ako si mám vysvetliť, že každý poradca mi hovorí na moje produkty niečo iné?

"To nemáte dobré, ja vám to urobím lepšie..." Toto je bežná veta, ktorou začínajú finanční amatéri alebo poradcovia, ktorým ide len o rýchly zisk. Z praxe viem, že sa s tým denno denne stretáva veľké množstvo ľudí a vo výsledku títo ľudia prichádzajú o nemalé peniaze a úspory za častokrát bezdôvodne prerábané zmluvy. Vždy si dajte na toto veľký pozor a žiadajte od svojho poradcu vysvetlenie a dôvody na to, prečo vám chce prerábať už existujúce zmluvy a čo tým získate. Čo sa mňa týka, ja vždy svojim klientom do detailu vysvetlím, prečo je lepšie niektoré zmluvy prerobiť a prečo je naopak lepšie niektoré ponechať v povodných podmienkach.

Kto je finančný poradca a kto finančný sprostredkovateľ?

Finančný poradca je skôr ľudmi zaužívaný pojem. Všetkých finační poradcovia sú finační sprostredkovatelia. Finačných poradcov je na Slovensku 10 a venujú sa skôr korporátnemu biznisu.

Naozaj sa dá ušetriť na mesačných splátkach a mať viac peňazí?

Áno, naozaj sa ponížiť mesačné splátky dajú a vám na konci mesiaca môže na účte ostať viac peňazí. Ďalšou možnosťou je, že môžete za aktuálne peniaze získať viac. Nie vždy sa totiž dá platiť menej, ale minimálne môžete získať napríklad pri poistnom produkte omnoho lepšie krytie. Viem to preto, pretože som za roky pôsobenia vo financiách pomohol stovkám klientov platiť menej alebo získať lepšie podmienky. A jednalo sa nielen o desiatky eur, ale niekedy o stovky a dokonca až o tisíce.

V čom to bude iné, keď si za finančného poradcu vyberiem teba?

Iné to bude preto, pretože si stojím za svojím poslaním, ktoré nájdete aj v mojom príbehu: „Pomôžem vám čo najlepšie ako viem bez ohľadu na výšku provízie a očistím meno finančných maklérov a poradcov. Ukážem vám, ako má vyzerať zodpovedný poradca, ktorý je pre vás morálne nastavený a prinesiem vám poradenstvo založené na odbornostiach, skúsenostiach, analýze a ochote pomôcť. Postarám sa o vás tak, ako by ste boli môj jediný klient.“

Zvažujem možnosť pracovať ako finančný poradca. Mám ešte možnosť uplatniť sa na preplnenom trhu a zarobiť si peniaze?

Väčšinou sa medzi ľuďmi hovoria nasledovné veci: "Veď ich je už veľmi veľa..." "Nájdi si radšej stálu prácu za pravidelný príjem..." "Toto ťa neuživí..." "Všetci poradcovia len klamú..." atď. Realita je však taká, že vďaka sprísňujúcej sa legislatíve počet maklérov stále klesá a tak je čoraz väčšia možnosť uplatnenia. Ďalší veľmi významný fakt je ten, že podobne ako v ostatných biznisoch, aj v tomto je obrovský priestor na kvalitu. Ľudia s vami radi budú spolupracovať, keď sa o nich budete vynikajúco starať a spravíte pre nich všetko, čo je vo vašich silách. A spravíte to poctivo a férovo. A aby som nezabudol, dôležité je aj veľmi dobré vedenie hlavne v začiatkoch, keď potrebujete nabrať odbornosť a prvých klientov. Ak by ste sa napríklad rozhodli spolupracovať so mnou, toto všetko môžete očakávať.