MOJA CESTA K FINANČNÉMU PORADENSTVU

Prečo som sa rozhodol očistiť meno finančných sprostredkovateľov ?

V roku 2009 som dostal prvý kontakt na firmu, ktorá sa zaoberala financiami a ktorá ešte stále aktívne na Slovensku funguje. Aj keď som si v tom čase privyrábal popri vysokej škole v rôznych zamestnaniach, predstava práce vo finančnom sektore sa mi veľmi páčila. Aké však bolo moje prekvapenie keď som zistil, že moja predstava je úplne odlišná od reality. Namiesto odborných informácií o finančných produktoch a o tom, ako pomáhať ľuďom, som sa už po troch dňoch stretol s nečestnosťou a nepravdou. Po týchto troch dňoch som bol vyslaný do terénu, aby som doniesol päť finančných analýz od kohokoľvek koho stretnem. Vôbec som tým veciam nerozumel. Nechápal som čo sa deje, veď mne ponúkli pozíciu „administratívny pracovník.“

V úplných začiatkoch som zažil horkosť tohto povolania,
no šiel som si ďalej za svojim

Veľmi rýchlo som pochopil, že tadiaľto cesta nevedie a na profesiu som zavesil svoj životopis. Najviac ma oslovila poisťovňa Generali, pre ktorú som sa rozhodol a pracoval som tam 4 roky ako poradca klienta (viazaný finančný agent). Za tú dobu som ochutnal nielen radosť, ale aj horkosť tohto povolania napríklad vo chvíli, keď som volal ľuďom zo zlatých stránok a oni ma posielali doslova do "p..." Mňa ale táto práca bavila, pretože som to videl ako poslanie pomôcť ľuďom rozumne pracovať s ich peniazmi a nenechať sa klamať od tých, ktorí vidia len svoje provízie, ale v skutočnosti na ľudí kašlú.

Mám vyštudovanú obchodnú akadémiu, a tak som už od strednej školy až po vysokú školu sníval pracovať v banke. Môj sen bol získať prácu v Slovenskej sporiteľni, ktorý sa mi nakoniec splnil v roku 2013. 4 roky som pracoval ako poradca na pobočke, a od roku 2018 som skoro 2 roky pracoval ako špecialista pre firmy a podnikateľov s obratom do 1,5 milióna EUR. Tu som získal reálne vzdelanie a špecializáciu vo finančnom sektore a dlhodobú prax hlavne v poskytovaní hypoték na bývanie. Pri práci s firmami som riešil väčšie investičné úvery a úvery pre rozvoj a rast živnostníkov a firiem. Pri tejto práci som zažíval rôzne príbehy ľudí, ktorí si nevedeli dať rady so svojou finančnou situáciou alebo prišli keď ostali oklamaní od nečestných finančných sprostredkovateľov a poradcov, ktorým išlo len o provízie.

Z prístupu sprostredkovateľov som bol sklamaný a veľmi som zápasil s tým, ako na svojich klientov kašlú

a to bola vec, ktorá mi na tomto nádhernom povolaní najviac prekážala. Veď predsa oni majú byť tí, ktorí majú ľuďom pomôcť vybaviť čo najlepšie podmienky a získať na trhu čo najlepšie zmluvy, pretože majú ohromnú voľnosť, zatiaľ čo ja som musel operovať výhradne v rámci banky.
Realita však bola taká, že ku mne chodili aj ľudia, ktorých poradcovia klamali, prezentovali im nepravdivé informácie a uzatvárali zmluvy bez akejkoľvek analýzy a prepočtov. Klient nakoniec nedostal to, čo potreboval, ale to, kde bola najväčšia provízia. Ľudia však boli tak zmanipulovaní, že urobili to, čo im makléri hovorili, aj keď to nakoniec pre nich nedopadlo dobre a vo výsledku mali zmluvu nevýhodnejšiu.

"Makléri sú predsa prešpekulovaní"   ...poviete si, ale ani oni mnohokrát nevedia o poplatkoch a podmienkach v poskytovaných zmluvách.

Poslednou kvapkou bolo, keď môj blízky človek prišiel so zmluvou, ktorá bola podľa neho najlepšia a vraj mala zaručené výnosy, no keď som sa na to pozrel, bola to jedna z najhorších zmlúv, akú som kedy videl.

V tom okamihu som si povedal: „DOSŤ,“ musím to tu zmeniť

predsa musí existovať spôsob ako to na Slovensku môžem vyčistiť od takýchto zmlúv a pochybných maklérov, a robiť financie férovo, kvalitne a odborne.

Na jednej stránke som narazil na finančného odborníka, ktorý to videl podobne a zhodou náhod som vtedy stretol ďalšieho človeka - dnes už kamaráta a kolegu, ktorý pracoval v rovnakej firme ako tento odborník. To ma utvrdilo, že idem správnym smerom a celá firma to vidí ako ja. Založenie vlastnej firmy som si však vybral aj kvôli slobode, ktorú mi poskytuje. To znamená, že môžem pomáhať získavať každému klientovi najvýhodnejšiu zmluvu bez ohľadu na banku, poisťovňu alebo spoločnosť, ktorá mu ju poskytne.
Zároveň sa však môžem starať o financie každého z nich, zatiaľ čo sa oni budú venovať svojej rodine, priateľom a svojim koníčkom. Taktiež u mňa vidia, že mám jasný a odborný pohľad na financie. Moji klienti si môžu byť istí, že majú to najlepšie na trhu a som tu pre nich vždy, keď to potrebujú.

Uvedomujem si, že najviac zraniteľní sú ľudia, ktorí riešia prvé bývanie alebo začínajú pracovať po ukončení školy

Práve v týchto najšťastnejších chvíľach potrebujú odbornú starostlivosť, informácie o stave ich požiadavky a kvalitné produkty. A to je len začiatok toho čo chcem dosiahnuť - dôležitosť poradenstva v tomto svete financií, ktorý je pre mňa doslova fantastický. Preto chcem, aby mali po svojom boku dlhoročného partnera, ktorý tu bude pre nich a nie pre produkty, kde sú najvyššie provízie.

Aby som to teda zhrnul, za viac než jedenásť rokov praxe som sa stretol s množstvom milých klientov, ktorým záleží na stave ich financií, len nedokázali vždy nájsť niekoho, kto by im kvalitne poradil.

CERTIFIKÁTY

Certifikát pre poskytovanie úverov. Platnosť do 12/2027
Certifikát pre poistenie a zaistenie. Platnosť do 12/2027
Certifikát pre starobné dôchodkové sporenie. Platnosť do 12/2027
Certifikát pre prijímanie vkladov. Platnosť do 12/2027
Certifikát pre kapitálový trh. Platnosť do 12/2027
Certifikát pre doplnkového dôchodkového sporenia. Platnosť do 12/2027

Napíšte mi súkromnú správu

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely vyriešenia vašej požiadavky. Zásady spracovania osobných údajov