Rozhovor: po 10 rokoch pomáham klientom komplexne

Dnes som pre vás vyspovedal Michala Poliaka. Bavili sme sa o tom, prečo sa rozhodol po 10 rokoch ísť na voľnú nohu a aké benefity to prinesie každému, komu bude pomáhať. Autor otázok: Daniel Marčan.

Predstav sa a povedz ľuďom niečo o sebe.

Volám sa Michal Poliak, mám 30 rokov a žijem v Kysuckom Novom Meste, mám vyštudovaný ekonomický smer. Vo finančnom sektore sa pohybujem viac ako 10 rokov. Posledných 6 rokov som pracoval v Slovenskej sporiteľni.

Na čo si sa špecializoval v banke?

Pracoval som ako poradca na pobočke. Moja špecializácia bola vo vybavovaní a poskytovaní hypoték, a ako jeden z mála ľudí som riešil aj výstavby rodinných domov. Pri riešení bývania som klientom poskytoval najvyššiu odbornosť, rýchlosť a informovanosť o aktuálnom stave.
Rozdiel medzi mnou a inými bolo vždy urobiť niečo naviac a byť ochotný poradiť aj ďalších veciach spojených s hypotékou a bývaním.

Pracoval si aj na inej pozicíí ako poradca?

Od novembra 2013 som pracoval ako poradca a od mája 2018 som pracoval na pozícií špecialistu pre podnikateľov, kde som riešil investičné financovanie a prevádzkové financovanie pre firmy a podnikateľov s ročným obratom do 1,5 milióna eur.

Koľko si za svoju prax poskytol úverov?

Podľa mojej databázy (všetci klienti, ktorým som pomáhal) je to okolo 740 úverov.

Čo ťa  najviac nakoplo, že si po 10 rokoch založil vlastnú firmu?

Boli to dva dôvody. Za prvé: vo finančnom poradenstve chýba odbornosť a férovosť voči klientom. Práve oni sú tí, ktorým som chcel pomáhať odborne, férovo a vo všetkých smeroch. Dovtedy som bol obmedzený iba v rámci banky. Druhý dôvod bolo uzatvorenie vlastnej zmluvy, o ktorej som si myslel a bolo mi odkomunikované, že bude pre mňa najlepšou voľbou. Po preštudovaní všeobecných podmienok som prišiel nato, že ide o najhoršiu zmluvu akú som kedy videl.

Práve preto som sa rozhodol ľuďom radiť lepšie a priniesť im maximálnu odbornosť a cenné skúsenosti. Zo svojím brandom #POCTIVÝPORADCA #FANTASTICKÝSVETFINANCIÍ robím revolúciu vo finančnom poradenstve a finančej gramotnosti.

V čom si lepší ako ostatní finanční sprostredkovatelia?

Som iný, pretože si stojím za svojím poslaním, ktoré nájdete aj v mojom príbehu: „Pomôžem vám čo najlepšie ako viem bez ohľadu na výšku provízie a očistím meno finančných maklérov a poradcov. Ukážem vám, ako má vyzerať zodpovedný poradca, ktorý je pre vás morálne nastavený a prinesiem vám poradenstvo založené na odbornostiach, skúsenostiach, analýze a ochote pomôcť. Postarám sa o vás tak, ako by ste boli môj jediný klient.“

Potrebujú vlastne ľudia finančných poradcov?

Pri vybavovaní finančných produktov sa môžete spoľahnúť sami na seba, ale musíte byť pripravený na rôzne komplikácie. Napríklad nemusíte vybaviť najlepšie podmienky, stratíte pritom kopec času a energie a dokonca existujú produkty, ktoré bez pomoci makléra ani nevybavíte. Preto je super mať makléra, ktorý je odborník v týchto oblastiach, pomôže vám získať najlepšie podmienky na trhu a dodá vám nonstop servis, revíziu zmluv, odvolania a právnu podporu.

Kde vidíš príležitosti najviac pomáhať ľuďom?

Po preskúmaní trhu som zistil že ľudia hľadajú kvalitného finančného poradcu alebo sprostredkovateľa na vybavenie svojho bývania alebo refinancovania úveru + som zistil že na Slovenskom trhu je uzatvorených viac ako 1 000 000 zmlúv investičného životného poistenia čo znamená, že každý 5 človek prepláca na svojom takzvanom sporení tisícky EUR. Ďalej som zistil, že viac 65 % klientov má nesprávne nastavený sporiaci druhý pilier – v dlhopisovej garantovanej časti, čo znamená že pri 30 až 40-ročnom horizonte prídu až o 10-tisícky eur, ktoré môžu mať našetrené na svojom dôchodkovom účte.

Vieš svojím potencionálnym klientom pomôcť aj keď už nie si v banke – budeš mať stále tie tzv. ‚‚PÁKY?‘‘

Keďže mám kontakty na viacero dôležitých ľudí na dôležitých miestach, viem potrebné PÁKY využiť v prospech mojich klientov, čo v konečnom dôsledku bude znamenať lepšie podmienky alebo lepšie úroky.

Toto bol krátky rozhovor s Michalom, ktorý sa môže stať aj vaším osobným finančným poradcom. Ak sa vám rozhovor s ním páčil, napíšte mu súkromnú správu.

"Za viac než 14 rokov praxe, či už v poisťovni alebo v banke, som pracoval s množstvom klientov, ktorí riešili nielen jednoduché, ale aj veľmi zložité prípady. Týmto klientom som ochotne pomohol a so získanými skúsenosťami pomôžem aj vám."
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov