ZABUDOL SOM PENIAZE V BANKOMATE, ČO MI PRÍDE Z BANKY?

Niekto Vám zavolá, ponáhľate sa, máte starosti alebo ste roztržitý? V tej chvíli si z nepozornosti zabudnete peniaze v bankomate, ktoré sa vám už odpočítali z účtu. Keď si spomeniete čo sa stalo a idete naspäť ku bankomatu s veľkou pravdepodobnosťou už hotovosť nenájdete.

Čo teraz?

STE TEN, ČO PENIAZE ZABUDOL?

Čo robiť, ak sa vám to stane? Ak je pracovný týždeň a vyberali ste pri pobočke, tak hneď na pobočke nahláste, čo sa stalo. Ak je víkend, tak je dobré využiť pobočky najbližšieho nákupného centra, kde je otvorené aj do 21:00 hod. Poradca v banke sa vás vždy opýta základné informácie a vám potom zostáva už iba čakať.

Dostanem peniaze naspäť?
Človeku, ktorý si peniaze zoberie hrozí, že bude riešený políciou, ak peniaze nájde a nevráti ich naspäť banke. Ide o bezdôvodné obohatenie a pri vyššej sume, ktorá prevýši hodnotu 266€, už ide o trestný čin.

Veľký pozor: Trestné stíhanie hrozí človeku, ktorý našiel peniaze v bankomate iba v prípade, že človek, ktorý si peniaze vyberal, to nahlási polícií a zároveň bol bankomat snímaný kamerou.

STE TEN, ČO PENIAZE NAŠIEL?

Nálezca  peňazí je vždy povinný vrátiť peniaze, ktoré patria niekomu inému. Banka bude čakať, že človek, ktorý si ich zabudol, podá reklamáciu o tom, že si zabudol vybrať peniaze. Na základe času, sumy, identifikácie políciou a ďalších jednoznačných parametrov sa vrátia peniaze naspäť klientovi, ktorý ich vyberal.

DO 266 €, NAD 266 €

Do 266 €: platí jedno pravidlo: ak si zoberiete peniaze z bankomatu do 266 € a druhý človek to nenahlási banke ani polícii, peniaze od vás nikto nebude pýtať, aj keď to bude na kamere.

Nad 266 €: Vrátiť peniaze do banky.

A PREČO SI NEZOBERIE BANKOMAT PENIAZE NASPÄŤ?

Fungovalo to tak, že keď ste si zvolili výber napr. 400 €, ale zo sebou ste si zobrali 200 €, bankomat zobral peniaze naspäť, ale nevedel čítať ich hodnotu. A tak sa stalo, že vám banka naspäť pripísala 400 €, aj keď ste si zobrali 200 €.

???

Čo by ste urobili vy, ak by ste našli peniaze v bankomate?

PS: Treba mať chochmes a peniaze vrátiť naspäť do banky, aby sa peniaze mohli vrátiť k pôvodnému majiteľovi.

"Za viac než 10 rokov praxe, či už v poisťovni alebo v banke, som pracoval s množstvom klientov, ktorí riešili nielen jednoduché, ale aj veľmi zložité prípady. Týmto klientom som ochotne pomohol a so získanými skúsenosťami pomôžem aj Vám."
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov